Skakturnering logo

17. november 2019

Tilmeldte spillere til ASK EMT 2015

Allerød Bibliotek i perioden fra 27. august 2015 til 1. oktober 2015.
Ved tilmeldingsfristens udløb den 20. august 2015 var der tilmeldt 42 spillere fra 9 klubber:

Rating
GruppeNavnKlubDKELO
Mester 11 Klaus NielsenFuresø Skakklub 2056 2098
Mester 12 Jan T. Kaya-MortensenAllerød Skakklub 2087 2100
Mester 13 Hasso SchützeAllerød Skakklub 2061 2082
Mester 14 Jan Elkjær Frantsen MontgomeryHillerød Skakklub 2078 2082
Mester 15 Paul BrøndalAllerød Skakklub 2015 2073
Mester 16 Tommy B. SchmidtAllerød Skakklub 2142 2159
Mester 21 Ejgild NielsenAllerød Skakklub 1892 1905
Mester 22 Per Settergren SørensenAllerød Skakklub 2004 2087
Mester 23 Morten KühnHillerød Skakklub 1853 1856
Mester 24 John Einar KeiweAllerød Skakklub 1922 1932
Mester 25 Henrik MortensenHorsens Skakforening 1936 1959
Mester 26 Christopher R. N. H. PedersenHillerød Skakklub 1993 2068
Basis 11 Mikael RamkildeAllerød Skakklub 1782 1882
Basis 12 David ChristophersenAllerød Skakklub 1776 1854
Basis 13 Verner ChristensenSolrød Skakklub 1848 1865
Basis 14 Lars Erik LinderodGribskov Skakklub 1835 1912
Basis 15 Birger HagstrømAllerød Skakklub 1718 1788
Basis 16 Steen RosenkildeAllerød Skakklub 1740 1789
Basis 21 Jesper Scherling FrisAllerød Skakklub 1597 1650
Basis 22 Anders Rossen-JørgensenAllerød Skakklub 1712 1785
Basis 23 Lars K. JohansenAllerød Skakklub 1711 1721
Basis 24 Søren NygaardAllerød Skakklub 1714 1748
Basis 25 Albert Emil Lyng PetersenBMS Skak 1610 1677
Basis 26 Bernhard W. SørensenHillerød Skakklub 1613 1704
Basis 31 Morten Due JørgensenAllerød Skakklub 1560 1594
Basis 32 Orla Eilegaard JørgensenAllerød Skakklub 1531 1648
Basis 33 Poul Erik NielsenAllerød Skakklub 1468 1604
Basis 34 Erik AndersenAllerød Skakklub 1508 1568
Basis 35 John SøAllerød Skakklub 1473 1517
Basis 36 Steen HagstrømAllerød Skakklub 1488 1514
Basis 41 Hardy HansenAllerød Skakklub 1336 1500
Basis 42 Henrik DammAllerød Skakklub 1412 1530
Basis 43 Troels JacobsenAllerød Skakklub 1290 1367
Basis 44 Jacob HeinEspergærde Skakklub 1360 1441
Basis 45 Lissi SønderskovAllerød Skakklub 1286 1363
Basis 46 Svend Aage RandAllerød Skakklub 1282 1428
Basis 51 Arne FeldungFrederiksværk Skakklub 1144 1426
Basis 52 Leif Helm JensenAllerød Skakklub 1143
Basis 53 Ole StougaardAllerød Skakklub 1000
Basis 54 Jan Engelund KnudsenAllerød Skakklub 1200
Basis 55 Rudy Neergaard HansenAllerød Skakklub 1109
Basis 56 Lennart HagstrømAllerød Skakklub 1000

    onsdag 27. november 2019: Køge Bugt Efterår 2019, runde 7