Skakturnering logo

2. juli 2022

Tilmeldte spillere til Allerød Knock-out 2016

Allerød Bibliotek den 7. maj 2016.
Ved turneringens start den 7. maj 2016 var der tilmeldt 48 spillere fra 3 lande

Rating
NrNavnLandKlubDKELO
1FM Kåre Hove KristensenDenmark/DanmarkSkakklubben Nordkalotten 2355 2305
2FM Martin PercivaldiDenmark/DanmarkHillerød Skakklub 2352 2335
3FM Peter Nicolai SkovgaardDenmark/DanmarkPhilidor2283 2302
4 Peter Erik OlsenDenmark/DanmarkSkakklubben Seksløberen2234 2261
5 Dennis JørgensenDenmark/DanmarkSkakforeningen ØBRO 2192 2215
6FM Patrick WernerGermany/TysklandSchachfreunde Nordost Berlin 2181 2260
7 Klaus WelkeGermany/TysklandSchachfreunde Nordost Berlin 2145 2169
8 Hasso SchützeDenmark/DanmarkAllerød Skakklub 2096 2118
9 Jesper Schultz-PedersenDenmark/DanmarkAllerød Skakklub 2090 2121
10 Jan Mose NielsenDenmark/DanmarkTåstrup Skakforening 2083 2088
11 Paul BrøndalDenmark/DanmarkAllerød Skakklub 2035 2072
12 Michael Richard W. OlsenDenmark/DanmarkNørrebro Skakklub 2024 2056
13 Uwe SchickeGermany/TysklandSchachfreunde Nordost Berlin 1973
14 Mikael RamkildeDenmark/DanmarkAllerød Skakklub 1934 1907
15 Palle SkovDenmark/DanmarkHillerød Skakklub 1932 1963
16 Ib SkovgaardDenmark/DanmarkBMS Skak 1893 1958
17 Per Barndorff SimonsenDenmark/DanmarkIshøj Skakklub 1850 1849
18 Sigfried GroegerGermany/TysklandSchachfreunde Nordost Berlin 1833
19 Hans SamuelsenDenmark/DanmarkAllerød Skakklub 1818 1832
20 Ejgild NielsenDenmark/DanmarkAllerød Skakklub 1817 1880
21 Marian BollGermany/TysklandSchachfreunde Nordost Berlin 1804
22 Richard ThulstrupDenmark/DanmarkAllerød Skakklub 1768 1831
23 Anders AldinSweden/SverigeLimhamns Schackklubb 1754 1668
24 Jørgen Holmstrøm NielsenDenmark/DanmarkNørrebro Skakklub 1753 1802
25 Daniel KokholmDenmark/DanmarkSkakklubben K41 1744 1909
26 Albert Emil Lyng PetersenDenmark/DanmarkBMS Skak 1742 1737
27 Dennis Lauge RoseDenmark/DanmarkFrederiksberg Skakforening 1731 1909
28 Birger HagstrømDenmark/DanmarkAllerød Skakklub 1731 1791
29 Flemming BorgDenmark/DanmarkTårnet Svendborg 1715 1777
30 David ChristophersenDenmark/DanmarkAllerød Skakklub 1714 1780
31 Bengt KvisthSweden/SverigeLimhamns Schackklubb 1694 1731
32 Verner ChristensenDenmark/DanmarkSolrød Skakklub 1653 1829
33 Thomas RadscheitGermany/TysklandSchachfreunde Nordost Berlin 1644
34 Bjarke Rosenborg WintherDenmark/DanmarkFrederiksberg Skakforening 1640 1766
35 Lars K. JohansenDenmark/DanmarkAllerød Skakklub 1634 1693
36 Brian WernerGermany/TysklandSchachfreunde Nordost Berlin 1628
37 Orla Eilegaard JørgensenDenmark/DanmarkAllerød Skakklub 1603 1586
38 Kaj RefsgaardDenmark/DanmarkJernbanens Skakklub1594 1689
39 Bernhard W. SørensenDenmark/DanmarkHillerød Skakklub 1561 1574
40 Bjarne MathiesenDenmark/DanmarkAmager Skakforening 1556 1682
41 Thomas KötterGermany/TysklandSchachfreunde Nordost Berlin 1523
42 Per HagerupDenmark/DanmarkTølløse Skakklub 1426 1625
43 Afan JahicDenmark/DanmarkHillerød Skakklub 1398 1307
44 Wolfgang HartmannGermany/TysklandSchachfreunde Nordost Berlin 1396
45 Hardy HansenDenmark/DanmarkAllerød Skakklub 1380 1424
46 Jonny PennsäterSweden/SverigeLimhamns Schackklubb 1362
47 Jacob HeinDenmark/DanmarkEspergærde Skakklub 1355 1457
48 Lissi SønderskovDenmark/DanmarkAllerød Skakklub 1236 1337

    onsdag 17. august 2022: Køge Bugt Sommer 2022, runde 1