Skakturnering logo

19. oktober 2019

Resultater/mødeliste for Bornholms Sommer Skak 2011
Til runde 5Runde 1, 8. juli 2011 19:00Til runde 2

Download PGN-fil med alle partier fra første runde

GruppeBrætHvidSortForvResultat
Mester 11Rune Andersen (2120) - (2112) Lars René Andersen0,51 - 0,49 1 - 0 Se fotoReplay the game Rune Andersen vs Lars René Andersen at the Silverlight Chessboard D15
44
Mester 12Sten Bernhardsson (2071) - (2081) Richard Lilja0,49 - 0,51 1 - 0 Se fotoReplay the game Sten Bernhardsson vs Richard Lilja at the Silverlight Chessboard E92
39
Mester 13Lars Grahn (2100) - (2106) Lars Wilton Pedersen0,49 - 0,51 0 - 1 Se fotoReplay the game Lars Grahn vs Lars Wilton Pedersen at the Silverlight Chessboard B23
51
Mester 21Jens Peter Mejlvang (1865) - (2067) Janus Christensen0,24 - 0,76 0 - 1 Se fotoReplay the game Jens Peter Mejlvang vs Janus Christensen at the Silverlight Chessboard B23
39
Mester 22Dennis Munksgaard (1924) - (1949) Thomas Hauge Vestergård0,47 - 0,53 ½ - ½ Se fotoReplay the game Dennis Munksgaard vs Thomas Hauge Vestergård at the Silverlight Chessboard C57
33
Mester 23Bent Schiøtt Hansen (1895) - (2062) WFM Louise Winther Fredericia0,28 - 0,72 0 - 1 Se fotoReplay the game Bent Schiøtt Hansen vs Louise Winther Fredericia at the Silverlight Chessboard A02
46
Basis 11Rico Adolfssen (1744) - (1733) Rolf Stig Hansen0,52 - 0,48 ½ - ½ Se fotoReplay the game Rico Adolfssen vs Rolf Stig Hansen at the Silverlight Chessboard C05
21
Basis 12Verner Christensen (1674) - (1655) René Kraft0,53 - 0,47 1 - 0 Se fotoReplay the game Verner Christensen vs René Kraft at the Silverlight Chessboard B21
23
Basis 13Daniel Munksgaard (1786) - (1672) Svend-Aage Sandahl0,66 - 0,34 ½ - ½ Se fotoReplay the game Daniel Munksgaard vs Svend-Aage Sandahl at the Silverlight Chessboard C44
30
Basis 21Kim Amdi Orup (1644) - (1525) Kjeld Ehlers0,66 - 0,34 1 - 0 Se fotoReplay the game Kim Amdi Orup vs Kjeld Ehlers at the Silverlight Chessboard C00
54
Basis 22Svend Vestergaard (1632) - (1595) Simon Seirup0,55 - 0,45 0 - 1 Se fotoReplay the game Svend Vestergaard vs Simon Seirup at the Silverlight Chessboard D02
59
Basis 23Anders Pedersen (1571) - (1607) Hans Haagen Larsen0,45 - 0,55 0 - 1 Se fotoReplay the game Anders Pedersen vs Hans Haagen Larsen at the Silverlight Chessboard A41
37
Basis 31Jonas Bürgel Sindal Nielsen (1175) - (1179) Arunn Ananthan0,49 - 0,51 ½ - ½ Se fotoReplay the game Jonas Bürgel Sindal Nielsen vs Arunn Ananthan at the Silverlight Chessboard D53
30
Basis 32Niels Åge Kristensen (1270) - (1516) Jan Robert Ambirk0,19 - 0,81 0 - 1 Se fotoReplay the game Niels Åge Kristensen vs Jan Robert Ambirk at the Silverlight Chessboard C55
26
Basis 33Morten Renneberg (1460) - (1230) Magnus Mejlvang0,79 - 0,21 0 - 1 Se fotoReplay the game Morten Renneberg vs Magnus Mejlvang at the Silverlight Chessboard C10
45
Basis 41Tino O. Dam (1000) - (1000) Frank Jacobsen0,50 - 0,50 0 - 1 Se fotoReplay the game Tino O. Dam vs Frank Jacobsen at the Silverlight Chessboard C44
53
Basis 42Hauge Jacobsen (1133) - (1032) Philip Frost0,64 - 0,36 0 - 1 Se fotoReplay the game Hauge Jacobsen vs Philip Frost at the Silverlight Chessboard D02
30
Basis 43Gustav Haulrich (1000) - (1063) Christian Jelstrup0,41 - 0,59 0 - 1 Se fotoReplay the game Gustav Haulrich vs Christian Jelstrup at the Silverlight Chessboard C47
37
Basis 44Sara Bürgel Sindal Nielsen (1009) - (1000) Mikkel Mejlvang0,51 - 0,49 1 - 0 Se fotoReplay the game Sara Bürgel Sindal Nielsen vs Mikkel Mejlvang at the Silverlight Chessboard A07
23
    onsdag 23. oktober 2019: Køge Bugt Efterår 2019, runde 4