Skakturnering logo

19. oktober 2019

Resultater/mødeliste for Bornholms Sommer Skak 2011
Til runde 2Runde 3, 9. juli 2011 15:30Til runde 4

GruppeBrætHvidSortForvResultat
Mester 11Sten Bernhardsson (2071) - (2112) Lars René Andersen0,44 - 0,56 0 - 1 Se fotoReplay the game Sten Bernhardsson vs Lars René Andersen at the Silverlight Chessboard A44
46
Mester 12Lars Grahn (2100) - (2120) Rune Andersen0,47 - 0,53 0 - 1 Se fotoReplay the game Lars Grahn vs Rune Andersen at the Silverlight Chessboard A02
49
Mester 13Lars Wilton Pedersen (2106) - (2081) Richard Lilja0,53 - 0,47 0 - 1 Se fotoReplay the game Lars Wilton Pedersen vs Richard Lilja at the Silverlight Chessboard E62
39
Mester 21Dennis Munksgaard (1924) - (2067) Janus Christensen0,31 - 0,69 0 - 1 Replay the game Dennis Munksgaard vs Janus Christensen at the Silverlight Chessboard C51
51
Mester 22Bent Schiøtt Hansen (1895) - (1865) Jens Peter Mejlvang0,54 - 0,46 0 - 1 Se fotoReplay the game Bent Schiøtt Hansen vs Jens Peter Mejlvang at the Silverlight Chessboard A20
58
Mester 23WFM Louise Winther Fredericia (2062) - (1949) Thomas Hauge Vestergård0,65 - 0,35 1 - 0 Se fotoReplay the game Louise Winther Fredericia vs Thomas Hauge Vestergård at the Silverlight Chessboard A13
28
Basis 11Verner Christensen (1674) - (1733) Rolf Stig Hansen0,42 - 0,58 ½ - ½ Se fotoReplay the game Verner Christensen vs Rolf Stig Hansen at the Silverlight Chessboard C18
19
Basis 12Daniel Munksgaard (1786) - (1744) Rico Adolfssen0,56 - 0,44 1 - 0 Se fotoReplay the game Daniel Munksgaard vs Rico Adolfssen at the Silverlight Chessboard C15
19
Basis 13Svend-Aage Sandahl (1672) - (1655) René Kraft0,52 - 0,48 0 - 1
Basis 21Svend Vestergaard (1632) - (1525) Kjeld Ehlers0,65 - 0,35 1 - 0 Se fotoReplay the game Svend Vestergaard vs Kjeld Ehlers at the Silverlight Chessboard D02
29
Basis 22Anders Pedersen (1571) - (1644) Kim Amdi Orup0,40 - 0,60 0 - 1 Se fotoReplay the game Anders Pedersen vs Kim Amdi Orup at the Silverlight Chessboard A85
44
Basis 23Hans Haagen Larsen (1607) - (1595) Simon Seirup0,52 - 0,48 0 - 1 Se fotoReplay the game Hans Haagen Larsen vs Simon Seirup at the Silverlight Chessboard A00
61
Basis 31Niels Åge Kristensen (1270) - (1179) Arunn Ananthan0,62 - 0,38 ½ - ½ Se fotoReplay the game Niels Åge Kristensen vs Arunn Ananthan at the Silverlight Chessboard C50
52
Basis 32Morten Renneberg (1460) - (1175) Jonas Bürgel Sindal Nielsen0,84 - 0,16 1 - 0 Se fotoReplay the game Morten Renneberg vs Jonas Bürgel Sindal Nielsen at the Silverlight Chessboard C62
26
Basis 33Magnus Mejlvang (1230) - (1516) Jan Robert Ambirk0,16 - 0,84 0 - 1 Se fotoReplay the game Magnus Mejlvang vs Jan Robert Ambirk at the Silverlight Chessboard C69
20
Basis 41Christian Jelstrup (1063) - (1032) Philip Frost0,54 - 0,46 1 - 0 Se foto
Basis 42Frank Jacobsen (1000) - (1009) Sara Bürgel Sindal Nielsen0,49 - 0,51 1 - 0 Se foto
Basis 43Mikkel Mejlvang (1000) - (1000) Tino O. Dam0,50 - 0,50 ½ - ½ Se foto
Basis 44Gustav Haulrich (1000) - (1133) Hauge Jacobsen0,32 - 0,68 0 - 1 Se foto
    onsdag 23. oktober 2019: Køge Bugt Efterår 2019, runde 4