Skakturnering logo

19. oktober 2019

Resultater/mødeliste for Bornholms Sommer Skak 2011
Til runde 4Runde 5, 10. juli 2011 15:30Til runde 1

GruppeBrætHvidSortForvResultat
Mester 11Lars Grahn (2100) - (2112) Lars René Andersen0,48 - 0,52 1 - 0 Se fotoReplay the game Lars Grahn vs Lars René Andersen at the Silverlight Chessboard A02
53
Mester 12Lars Wilton Pedersen (2106) - (2071) Sten Bernhardsson0,55 - 0,45 ½ - ½ Se fotoReplay the game Lars Wilton Pedersen vs Sten Bernhardsson at the Silverlight Chessboard A18
9
Mester 13Richard Lilja (2081) - (2120) Rune Andersen0,45 - 0,55 1 - 0 Se fotoReplay the game Richard Lilja vs Rune Andersen at the Silverlight Chessboard B23
63
Mester 21Bent Schiøtt Hansen (1895) - (2067) Janus Christensen0,27 - 0,73 0 - 1 Se fotoReplay the game Bent Schiøtt Hansen vs Janus Christensen at the Silverlight Chessboard A02
17
Mester 22WFM Louise Winther Fredericia (2062) - (1924) Dennis Munksgaard0,69 - 0,31 1 - 0 Se fotoReplay the game Louise Winther Fredericia vs Dennis Munksgaard at the Silverlight Chessboard D41
24
Mester 23Thomas Hauge Vestergård (1949) - (1865) Jens Peter Mejlvang0,62 - 0,38 1 - 0 Se fotoReplay the game Thomas Hauge Vestergård vs Jens Peter Mejlvang at the Silverlight Chessboard B03
38
Basis 11Daniel Munksgaard (1786) - (1733) Rolf Stig Hansen0,57 - 0,43 0 - 1 Se fotoReplay the game Daniel Munksgaard vs Rolf Stig Hansen at the Silverlight Chessboard C15
22
Basis 12Svend-Aage Sandahl (1672) - (1674) Verner Christensen0,50 - 0,50 0 - 1 Se foto
Basis 13René Kraft (1655) - (1744) Rico Adolfssen0,38 - 0,62 ½ - ½ Se fotoReplay the game René Kraft vs Rico Adolfssen at the Silverlight Chessboard A13
59
Basis 21Anders Pedersen (1571) - (1525) Kjeld Ehlers0,56 - 0,44 0 - 1 Se fotoReplay the game Anders Pedersen vs Kjeld Ehlers at the Silverlight Chessboard D53
40
Basis 22Hans Haagen Larsen (1607) - (1632) Svend Vestergaard0,47 - 0,53 ½ - ½ Se fotoReplay the game Hans Haagen Larsen vs Svend Vestergaard at the Silverlight Chessboard D02
58
Basis 23Simon Seirup (1595) - (1644) Kim Amdi Orup0,43 - 0,57 0 - 1 Se fotoReplay the game Simon Seirup vs Kim Amdi Orup at the Silverlight Chessboard A85
52
Basis 31Morten Renneberg (1460) - (1179) Arunn Ananthan0,84 - 0,16 1 - 0 Se foto
Basis 32Magnus Mejlvang (1230) - (1270) Niels Åge Kristensen0,44 - 0,56 1 - 0 Se foto
Basis 33Jan Robert Ambirk (1516) - (1175) Jonas Bürgel Sindal Nielsen0,88 - 0,12 1 - 0 Se foto
Basis 41Hauge Jacobsen (1133) - (1063) Christian Jelstrup0,60 - 0,40 0 - 1 Se foto
Basis 42Philip Frost (1032) - (1000) Mikkel Mejlvang0,54 - 0,46 1 - 0 Se foto
Basis 43Frank Jacobsen (1000) - (1000) Gustav Haulrich0,50 - 0,50 1 - 0 Se foto
Basis 44Tino O. Dam (1000) - (1009) Sara Bürgel Sindal Nielsen0,49 - 0,51 1 - 0 Se foto
    onsdag 23. oktober 2019: Køge Bugt Efterår 2019, runde 4