Skakturnering logo

17. november 2019

Guldfiske-skak - Stilling efter syvende runde, den 29. august 2015

Se også Turneringstabel

NrNavn# partierPointsTB1TB2TB3
1 Dan Henry Andersen, Frederiksberg Skakforening7727,527,5020,0
2 Henrik Smidt-Nielsen, Køge Skakklub728,519,2519,0
3 Michael Richard W. Olsen, Nørrebro Skakklub730,517,0020,5
4 Bjarne Hjorth Andersen, Køge Skakklub726,014,7518,0
5 Frode Benedikt Nielsen, Frederiksberg Skakforening7428,512,5019,0
6 Kai Gylling Nielsen, Roskilde Skakklub7427,512,2519,0
7 Kim Amdi Orup, Solrød Skakklub7426,011,0016,5
8 Jørgen Holmstrøm Nielsen, Nørrebro Skakklub730,010,7521,5
9 Peter Wang, Køge Skakklub7324,08,7517,0
10 Fiodor Chior, Frederiksberg Skakforening7324,08,5017,0
11 Per Barndorff Simonsen, Ishøj Skakklub7321,58,0015,0
12 Bjarke Rosenborg Winther, Frederiksberg Skakforening7319,06,7513,0
13 Finn Stuhr, Køge Skakklub7318,56,0013,0
14 Dennis Lauge Rose, Frederiksberg Skakforening723,58,2516,0
15 Alan Krag-Jacobsen, Solrød Skakklub722,55,5015,5
16 Henri Tolba, Hvidovre Skakklub720,55,2513,5
17 Verner Christensen, Solrød Skakklub7222,55,7514,0
18 Leif Jørgensen, Solrød Skakklub720,53,2514,5
19 - 21 Peter Sebastian Stuhr, Køge Skakklub000,00,000,0
19 - 21 Casper Christiansen, Greve Skakklub000,00,000,0
19 - 21 Peer Balken, Valby Skakklub000,00,000,0


    onsdag 27. november 2019: Køge Bugt Efterår 2019, runde 7