Allerød Skakklub | Turneringsforside | Forside | Turneringsplan | Spillesteder | Turneringer | Hyggehurtigskak | Login |
Kirkehavegaard i perioden fra 2. januar 2015 til 4. januar 2015.
Ved turneringens start den 2. januar 2015 var der tilmeldt 64 spillere fra 25 klubber
Rating | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Gruppe | Nr | Navn | Klub | DK | ELO | |||
Mester | 1 | FM Kåre Hove Kristensen | Skakklubben Nordkalotten | 2351 | 2364 | |||
Mester | 2 | FM Mikkel Strange | Næstved Skakklub | 2339 | 2340 | |||
Mester | 3 | FM Esben Kjems Hove | Skakklubben Nordkalotten | 2197 | 2212 | |||
Mester | 4 | Tommy B. Schmidt | Allerød Skakklub | 2184 | 2207 | |||
Mester | 5 | FM Mogens Moe | Sjælsø Skakklub | 2154 | 2238 | |||
Mester | 6 | Henrik Bolding Pedersen | Allerød Skakklub | 2152 | 2181 | |||
Mester | 7 | Christian Altenburg Eriksson | Tåstrup Skakforening | 2152 | 2164 | |||
Mester | 8 | Søren Mikkel Andersen | Aalborg Skakforening af 1889 | 2063 | 2101 | |||
Mester | 9 | Jan T. Kaya-Mortensen | Allerød Skakklub | 2057 | 2050 | |||
Mester | 10 | Anil Surender | 2054 | 2054 | ||||
Mester | 11 | Mikkel Manosri Jacobsen | BMS Skak | 2022 | 2141 | |||
Mester | 12 | Per Settergren Sørensen | Allerød Skakklub | 2021 | 2024 | |||
Mester | 13 | WFM Louise Winther Fredericia | Skakklubben K41 | 2017 | 2068 | |||
Mester | 14 | Paul Brøndal | Allerød Skakklub | 2009 | 2094 | |||
Mester | 15 | Filip Boe Olsen | Viby Skakklub | 1994 | 1903 | |||
Mester | 16 | Mikael Ramkilde | Allerød Skakklub | 1916 | 1965 | |||
Basis 1 | 17 | Daniel Bendixen | Holbæk Skakklub | 1875 | 1919 | |||
Basis 1 | 18 | FM Daniel Andersen | Frederikssund Skakklub | 1861 | 1922 | |||
Basis 1 | 19 | Hans Endrup Jacobsen | Hillerød Skakklub | 1855 | 1929 | |||
Basis 1 | 20 | Thomas Find Kokfelt | Espergærde Skakklub | 1821 | 1868 | |||
Basis 1 | 21 | Martin Stampe Noer | Skakklubben Nordkalotten | 1817 | 1939 | |||
Basis 1 | 22 | Morten Henrik Olsen | Køge Skakklub | 1776 | 1906 | |||
Basis 2 | 23 | Kim Alex Olsen | Fredensborg-Humlebæk Skakklub | 1769 | 1724 | |||
Basis 2 | 24 | Flemming Borg | Allerød Skakklub | 1751 | 1834 | |||
Basis 2 | 25 | Kim Michael Pedersen | Skakklubben Posten | 1715 | 1798 | |||
Basis 2 | 26 | Jan Kargaard Jensen | Svogerslev Skakklub | 1710 | 1783 | |||
Basis 2 | 27 | Viggo Sørensen | Skakklubben Nordkalotten | 1696 | 1664 | |||
Basis 2 | 28 | Palle Nielsen | Helsingør Skakklub | 1691 | 1752 | |||
Basis 3 | 29 | Thomas Nielsen | Fredericia Skakforening | 1673 | 1633 | |||
Basis 3 | 30 | Verner Christensen | Solrød Skakklub | 1654 | 1841 | |||
Basis 3 | 31 | Rasmus Petersen | Helsinge Skakklub | 1639 | 1702 | |||
Basis 3 | 32 | Ellen Fredericia Nilssen | Skakforeningen ØBRO | 1635 | 1672 | |||
Basis 3 | 33 | Bernhard W. Sørensen | Hillerød Skakklub | 1634 | 1693 | |||
Basis 3 | 34 | Jan Schou Søes | Helsinge Skakklub | 1606 | 1668 | |||
Basis 4 | 35 | Erik Hedegaard Hansen | Helsingør Skakklub | 1605 | 1752 | |||
Basis 4 | 36 | Jan Petersen | Helsingør Skakklub | 1566 | 1671 | |||
Basis 4 | 37 | Orla Eilegaard Jørgensen | Allerød Skakklub | 1545 | 1628 | |||
Basis 4 | 38 | Peter Langer | Hillerød Skakklub | 1520 | 1611 | |||
Basis 4 | 39 | Pia Fransson | 1499 | 1499 | ||||
Basis 4 | 40 | Bjarne Eiholt | Skakklubben K41 | 1482 | 1651 | |||
Basis 5 | 41 | Henrik Damm | Allerød Skakklub | 1481 | 1555 | |||
Basis 5 | 42 | Tommy Petersen | Skakklubben Nordkalotten | 1475 | 1674 | |||
Basis 5 | 43 | John Sø | Allerød Skakklub | 1473 | 1484 | |||
Basis 5 | 44 | Angelo Nielsen | Skakklubben Posten | 1440 | 1605 | |||
Basis 5 | 45 | Vidar Bakkejord | Allerød Skakklub | 1400 | 1421 | |||
Basis 5 | 46 | Markus Strange | Vordingborg Skakklub | 1396 | 1579 | |||
Basis 6 | 47 | Svend Aage Rand | Allerød Skakklub | 1333 | 1499 | |||
Basis 6 | 48 | Jens Kornbæk Pedersen | Espergærde Skakklub | 1317 | ||||
Basis 6 | 49 | Torben William Petersen | Allerød Skakklub | 1306 | 1560 | |||
Basis 6 | 50 | Hans Askov Jensen | Espergærde Skakklub | 1276 | 1531 | |||
Basis 6 | 51 | Jacob Hein | Espergærde Skakklub | 1248 | 1416 | |||
Basis 6 | 52 | Jesper Stuhr | Helsinge Skakklub | 1214 | ||||
Basis 7 | 53 | Hans Henrik Hviid | Hillerød Skakklub | 1210 | 1412 | |||
Basis 7 | 54 | Hardy Hansen | Allerød Skakklub | 1171 | 1463 | |||
Basis 7 | 55 | Søren Ellegaard | Frederiksværk Skakklub | 1144 | ||||
Basis 7 | 56 | Asbjørn Klitgaard | Allerød Skakklub | 1133 | ||||
Basis 7 | 57 | Rudy Neergaard Hansen | Allerød Skakklub | 1104 | ||||
Basis 7 | 58 | Jørgen Rasmussen | Skakklubben Nordkalotten | 1054 | ||||
Basis 8 | 59 | Mathias Bogø | Vordingborg Skakklub | 1043 | ||||
Basis 8 | 60 | Steffen Schwalbe | Espergærde Skakklub | 1026 | ||||
Basis 8 | 61 | Thomas Andersen | Frederikssund Skakklub | 1023 | ||||
Basis 8 | 62 | John Schjølin | Helsinge Skakklub | 1000 | 1332 | |||
Basis 8 | 63 | Afan Jahic | Hillerød Skakklub | 1000 | ||||
Basis 8 | 64 | Mads Pasztor | Helsinge Skakklub | 1000 |