Skakturnering logo

8. december 2019

Tilmeldte spillere til Nordsjælland Weekend EMT 2016

Allerød Bibliotek i perioden fra 8. januar 2016 til 10. januar 2016.
Ved tilmeldingsfristens udløb den 6. januar 2016 var der tilmeldt 72 spillere fra 28 klubber.
Se de enkelte grupper:
Mester Basis 1 Basis 2 Basis 3 Basis 4 Basis 5 Basis 6 Basis 7 Basis 8 Basis 9

Rating
GruppeNavnKlubDKELO
Mester1 FM Mikkel StrangeNæstved Skakklub 2344 2350
Mester2 Jan T. Kaya-MortensenAllerød Skakklub 2065 2068
Mester3 Peter Christian GrauLæseforeningens Skakklub 2037 2040
Mester4 FM Mogens MoeSjælsø Skakklub 2017 2071
Mester5 CM Martin Strandby HansenSydøstfyn 2004 2070
Mester6 Michael Ole MadsenAllerød Skakklub 1985 2038
Mester7 Per Settergren SørensenAllerød Skakklub 1974 1983
Mester8 Hanna Bakken KyrkjebøStavanger Sjakklubb1943 1943
Mester9 Michael TandrupHerlev Skakklub 1909 1954
Mester10 Flemming StaldFrederiksværk Skakklub 1888 1975
Mester11 Oliver JakobcicEksjö Schackklubb 1842 1842
Mester12 Thomas Find KokfeltEspergærde Skakklub 1827 1812
Mester13 Mikael RamkildeAllerød Skakklub 1782 1931
Mester14 Verner ChristensenSolrød Skakklub 1779 1807
Mester15 Verner HansenEspergærde Skakklub 1770 1893
Mester16 Allan Toftegaard ChristensenAros Skakklub 1722 1755
Basis 11 Birger HagstrømAllerød Skakklub 1720 1781
Basis 12 Viggo SørensenSkakklubben Nordkalotten 1691 1646
Basis 13 Ib AndreasenFredensborg Hygge Skakklub 1672 1755
Basis 14 René AndreasenNørrebro Skakklub1718 1767
Basis 15 Jan Schou SøesGribskov Skakklub 1680 1739
Basis 16 Rasmus PetersenGribskov Skakklub 1654 1759
Basis 21 Markus StrangeVordingborg Skakklub 1654 1701
Basis 22 Leo Kresten Roland NielsenHelsingør Skakklub 1643 1752
Basis 23 Jan Kargaard JensenSvogerslev Skakklub 1642 1729
Basis 24 Erik Hedegaard HansenHelsingør Skakklub 1653 1738
Basis 25 Kim Michael PedersenAmager Skakforening 1642 1751
Basis 26 Albert Emil Lyng PetersenBMS Skak 1635 1713
Basis 31 Flemming BorgTårnet Svendborg 1615 1722
Basis 32 Kim Alex OlsenFredensborg Hygge Skakklub 1628 1698
Basis 33 Bernhard W. SørensenHillerød Skakklub 1632 1666
Basis 34 Jan PetersenHelsingør Skakklub 1625 1690
Basis 35 Jesper Scherling FrisAllerød Skakklub 1628 1696
Basis 36 Ole SørensenSkakforeningen ØBRO 1610 1724
Basis 41 Peter LangerHillerød Skakklub 1579 1624
Basis 42 Birger JarulfFrederiksværk Skakklub 1590 1684
Basis 43 Palle NielsenHelsingør Skakklub 1558 1704
Basis 44 Marte Bakken KyrkjebøStavanger Sjakklubb1599 1599
Basis 45 Markus Andreas BaadsgaardGribskov Skakklub 1595 1721
Basis 46 Dennis MadsenHelsingør Skakklub 1606 1691
Basis 51 Angelo NielsenAmager Skakforening 1557 1657
Basis 52 Finn Gemynthe MadsenHerlev Skakklub 1551 1701
Basis 53 John SøAllerød Skakklub 1462 1498
Basis 54 Mats Lundh GulbrandsenSkakforeningen ØBRO 1499 1632
Basis 55 Ole RasmussenHillerød Skakklub 1503 1625
Basis 56 Martin Ulrik SdunSkakforeningen ØBRO 1536 1705
Basis 61 Jacob HeinEspergærde Skakklub 1338 1440
Basis 62 Henrik DammAllerød Skakklub 1358 1443
Basis 63 Hans Askov JensenEspergærde Skakklub 1329 1494
Basis 64 Mads PasztorBMS Skak 1420 1653
Basis 65 Johannes JensenAllerød Skakklub 1260 1392
Basis 66 Svend Aage RandAllerød Skakklub 1408 1484
Basis 71 Alex Christian Oksenbøl LarsenEnkeltmedlem - Indland 1200 1489
Basis 72 Kirsten LundFaaborg Skakklub 1212 1189
Basis 73 Mathias BogøVordingborg Skakklub 1248 1409
Basis 74 Hardy HansenAllerød Skakklub 1233 1398
Basis 75 Søren EllegaardFrederiksværk Skakklub 1240 1459
Basis 76 Alexander OliverFrederikssund Skakklub 1200 1653
Basis 81 Jan Engelund KnudsenAllerød Skakklub 1187
Basis 82 Bjørn MossigeAllerød Skakklub 1186
Basis 83 Per SvendsenFrederiksværk Skakklub 1178
Basis 84 Rudy Neergaard HansenAllerød Skakklub 1150
Basis 85 Hans Henrik HviidHillerød Skakklub 1193 1374
Basis 86 Preben OvergaardValby Skakklub 1200
Basis 91 Cort SkovFrederikssund Skakklub 1095
Basis 92 Roar SkovFrederikssund Skakklub 1090
Basis 93 Thomas AndersenFrederikssund Skakklub 1041
Basis 94 Afan JahicHillerød Skakklub 1009 1151
Basis 95 John SchjølinGribskov Skakklub 1000 1269
Basis 96 Henriette LundFaaborg Skakklub 1000
Basis 97 Jørgen RasmussenSkakklubben Nordkalotten 1000
Basis 98 Mikkel Strandby HansenSydøstfyn 1000