KKSA logo

2. Ole Jakobsen mindeturnering

IM Ole Jakobsen
16. oktober 2019
Gleizerov vinder alene

Resultater/mødeliste
Til runde 3Runde 4, 13. oktober 2013 13:45Til runde 5


Se 33 billeder fra fjerde runde

BrætHvidSortELO ForvResultat
1GM Ralf Åkesson
(2411) Sweden/Sverige
- GM Evgeny Gleizerov
Russia/Rusland (2621)
0,23 - 0,77 ½ - ½ Se foto
2FM Niels Jørgen Fries Nielsen
(2302) Denmark/Danmark
- IM Mikkel Djernæs Antonsen
Denmark/Danmark (2449)
0,30 - 0,70 0 - 1
3GM Mikhail Ulibin
(2554) Russia/Rusland
- FM Kåre Hove Kristensen
Denmark/Danmark (2342)
0,77 - 0,23 1 - 0
4 Henrik Holmsgaard
(2297) Denmark/Danmark
- Preben Schavitshy Dalberg
Denmark/Danmark (2131)
0,72 - 0,28 0 - 1
5 Jan Elkjær Frantsen Montgomery
(2135) Denmark/Danmark
- FM Flovin Tor Nygaard Næs
Faroe Islands/Færøerne (2252)
0,34 - 0,66 ½ - ½ Se foto
6 Svend Ellegaard Christensen
(2232) Denmark/Danmark
- Mikkel Manosri Jacobsen
Denmark/Danmark (1928)
0,86 - 0,14 1 - 0
7 Jesper Pondal
(2031) Denmark/Danmark
- Henrik Dahl Pedersen
Denmark/Danmark (2207)
0,27 - 0,73 0 - 1
8 Flemming Preuss
(1980) Denmark/Danmark
- Anders Nilsson
Sweden/Sverige (2188)
0,23 - 0,77 0 - 1
9 Peter Wang
(1941) Denmark/Danmark
- Hans Dahl Pedersen
Denmark/Danmark (2187)
0,19 - 0,81 0 - 1
10 Jens Abildlund
(2181) Denmark/Danmark
- Per Nielsen
Denmark/Danmark (1984)
0,75 - 0,25 1 - 0
11Jørgen Barner Jespersen
() Denmark/Danmark
- Kurt Klifoth
Denmark/Danmark (2177)
- 0 - 1
12 Thomas Christensen
(2158) Denmark/Danmark
- Staffan Thomasson
Sweden/Sverige (1914)
0,80 - 0,20 ½ - ½
13 Nicolai Kistrup
(1689) Denmark/Danmark
- Gösta Petersson
Sweden/Sverige (2151)
0,08 - 0,92 0 - 1
14 Jan Bengtsson
(2081) Sweden/Sverige
- Salih Ozkan
Turkey/Tyrkiet (1797)
0,84 - 0,16 1 - 0
15Michael Taanquist
() Denmark/Danmark
- IM Vladimir Prosviriakov
United States/USA (2300)
- ½ - ½
16 Tommy B. Schmidt
(2198) Denmark/Danmark
- Mihai Ursta Anghel
Denmark/Danmark (1719)
0,92 - 0,08 1 - 0
17 Palle Skov
(1988) Denmark/Danmark
- Hans E. Andersen
Denmark/Danmark (1698)
0,84 - 0,16 0 - 1
18 Samuel Peter Heine May
(1631) Denmark/Danmark
- Henrik Smidt-Nielsen
Denmark/Danmark (1953)
0,13 - 0,87 1 - 0
19FM Daniel Andersen
(1933) Denmark/Danmark
- Anton Mehmet Yildiz Marthedal
Denmark/Danmark (1654)
0,84 - 0,16 0 - 1
20 Daniel Kokholm
(1905) Denmark/Danmark
- Jacob Hein
Denmark/Danmark (1459)
0,92 - 0,08 1 - 0
21 Jonas Bürgel Sindal Nielsen
() Denmark/Danmark
- John Zachariassen
Denmark/Danmark (1890)
- ½ - ½
22 Steffen Michael Kristensen
(1534) Sweden/Sverige
- Erol Taskiran
Denmark/Danmark (1861)
0,13 - 0,87 0 - 1
23 Arild Rimestad
(1835) Faroe Islands/Færøerne
- Frank Severinsen
Denmark/Danmark ()
- 0 - 1
24 Alexander Christian Almasy
(1764) Denmark/Danmark
- Hans Jørgen Hansen
Denmark/Danmark ()
- 1 - 0
25 Kian Pedersen
(1871) Denmark/Danmark
- Bernhard W. Sørensen
Denmark/Danmark (1586)
0,84 - 0,16 1 - 0 Se foto
26Kasper Henriksen
() Denmark/Danmark
- Finn Stuhr
Denmark/Danmark (1726)
- 1 - 0
27Peter Sebastian Stuhr
(1939) Denmark/Danmark
- Wojciech Zbigniew Pawlak
Denmark/Danmark (1681)
0,82 - 0,18 1 - 0
28 Peter Tjørnsted
(1946) Denmark/Danmark
- Gustav Haulrich
Denmark/Danmark ()
- 1 - 0
29 Benedicte Kistrup
() Denmark/Danmark
- William Ellegaard Christensen
Denmark/Danmark ()
- 0 - 1


    Flere turneringer på www.skakturnering.dk