Skakturnering logo

19. juli 2019

Resultater/mødeliste for Skovbo GM 2012
Til runde 4Runde 5, 20. september 2012 18:00Til runde 6

Download PGN-fil med alle partier fra femte runde

BrætHvidSortForvResultat
1GM Henrik Danielsen (2509) - (2574) GM Normunds Miezis0,41 - 0,59 ½ - ½ Replay the game Henrik Danielsen vs Normunds Miezis at the Silverlight Chessboard A36
10
2GM Yuri Solodovnichenko (2602) - (2424) IM Andreas Skytte Hagen0,73 - 0,27 ½ - ½ Replay the game Yuri Solodovnichenko vs Andreas Skytte Hagen at the Silverlight Chessboard C67
74
3IM Jasmin Bejtovic (2390) - (2511) GM Vitaly Kunin0,34 - 0,66 0 - 1 Replay the game Jasmin Bejtovic vs Vitaly Kunin at the Silverlight Chessboard A27
45
4IM Axel Smith (2503) - (2422) GM Jha Sriram0,61 - 0,39 ½ - ½ Replay the game Axel Smith vs Jha Sriram at the Silverlight Chessboard D15
24
5IM Daniel Semcesen (2466) - (2387) IM Subbaraman Vijayalakshmi0,61 - 0,39 ½ - ½ Replay the game Daniel Semcesen vs Subbaraman Vijayalakshmi at the Silverlight Chessboard E20
84
6IM Jens Kristiansen (2430) - (2357) FM Jacob Carstensen0,60 - 0,40 1 - 0 Replay the game Jens Kristiansen vs Jacob Carstensen at the Silverlight Chessboard D24
43
7IM Nikolaj Mikkelsen (2422) - (2207) Brian Jørgen Jørgensen0,77 - 0,23 1 - 0 Replay the game Nikolaj Mikkelsen vs Brian Jørgen Jørgensen at the Silverlight Chessboard C00
34
8Philip Lindgren (2256) - (2590) GM Alexander Zubarev0,00 - 0,00 0 - 1 Replay the game Philip Lindgren vs Alexander Zubarev at the Silverlight Chessboard A81
58
9Sandi Stojanovski (2168) - (2438) IM Mikkel Djernæs Antonsen0,17 - 0,83 0 - 1 Replay the game Sandi Stojanovski vs Mikkel Djernæs Antonsen at the Silverlight Chessboard D87
39
10CM Henrik Mølvig (2169) - (2397) IM Simon Bekker-Jensen0,21 - 0,79 0 - 1 Replay the game Henrik Mølvig vs Simon Bekker-Jensen at the Silverlight Chessboard E99
39
11Bjarne Hjorth Andersen (2009) - (2388) IM Christian Jepson0,09 - 0,91 0 - 1 Replay the game Bjarne Hjorth Andersen vs Christian Jepson at the Silverlight Chessboard C45
29
12Horst Hubert Schmidt (1788) - (2372) IM John Arni Nilsen0,02 - 0,98 0 - 1 Replay the game Horst Hubert Schmidt vs John Arni Nilsen at the Silverlight Chessboard E14
31
13FM Karsten Larsen (2256) - (1676) Erik Levin Hansen0,98 - 0,02 1 - 0 Replay the game Karsten Larsen vs Erik Levin Hansen at the Silverlight Chessboard B31
41
14Michael Richard W. Olsen (1868) - (2355) FM Igor Teplyi0,04 - 0,96 0 - 1 Replay the game Michael Richard W. Olsen vs Igor Teplyi at the Silverlight Chessboard B50
46
15Flemming Preuss (1961) - (2206) Tobias Valentin Rostgaard0,20 - 0,80 0 - 1 Replay the game Flemming Preuss vs Tobias Valentin Rostgaard at the Silverlight Chessboard A03
44
16Peter Wang (1944) - (2173) Alexander Kasper Rhee0,21 - 0,79 0 - 1 Replay the game Peter Wang vs Alexander Kasper Rhee at the Silverlight Chessboard B06
48
17Sven Pedersen (2110) - (1863) Nils Petersen0,81 - 0,19 ½ - ½ Replay the game Sven Pedersen vs Nils Petersen at the Silverlight Chessboard B46
26
18Bernhard Bintzik (1970) - (2095) Christian Altenburg Eriksson0,33 - 0,67 ½ - ½ Replay the game Bernhard Bintzik vs Christian Altenburg Eriksson at the Silverlight Chessboard B36
52
19Daniel Kokholm (1820) - (2005) Hasan Yildiz0,26 - 0,74 0 - 1 Replay the game Daniel Kokholm vs Hasan Yildiz at the Silverlight Chessboard B00
50
20Jes Jacob West Knudsen (1853) - (2045) Martin Percivaldi0,25 - 0,75 ½ - ½ Replay the game Jes Jacob West Knudsen vs Martin Percivaldi at the Silverlight Chessboard C11
36
21Troels Bækgård Andersen (1729) - (1980) Dick Sørensen0,19 - 0,81 ½ - ½ Replay the game Troels Bækgård Andersen vs Dick Sørensen at the Silverlight Chessboard A85
17
22Michael E. Vesterli (2013) - (1742) Steen Dahlgård Jensen0,83 - 0,17 1 - 0 Replay the game Michael E. Vesterli vs Steen Dahlgård Jensen at the Silverlight Chessboard E10
19
23Lars-Henrik Bech Hansen (1989) - (1848) Julius Mølvig0,69 - 0,31 1 - 0 Replay the game Lars-Henrik Bech Hansen vs Julius Mølvig at the Silverlight Chessboard B99
20
24Henrik Jensen (1612) - (2000) Roland Hubka0,09 - 0,91 0 - 1 Replay the game Henrik Jensen vs Roland Hubka at the Silverlight Chessboard C01
63
25FM Daniel Andersen (1834) - (2177) Hans Dahl Pedersen0,11 - 0,89 0 - 1 Replay the game Daniel Andersen vs Hans Dahl Pedersen at the Silverlight Chessboard A37
32
26Henrik Christensen (1979) - (1200) Janech Hansen1,00 - 0,00 1 - 0 Replay the game Henrik Christensen vs Janech Hansen at the Silverlight Chessboard E70
47
27Jens Holm Nielsen (1840) - (1752) David Christophersen0,62 - 0,38 ½ - ½ Replay the game Jens Holm Nielsen vs David Christophersen at the Silverlight Chessboard B07
50
28Mads-Holger Bang Jacobsen (2052) - (1381) Jan Kraul Brøndum0,99 - 0,01 1 - 0 Replay the game Mads-Holger Bang Jacobsen vs Jan Kraul Brøndum at the Silverlight Chessboard E91
33
29Paul M. Larsen (1469) - (1962) Casper Christensen0,04 - 0,96 ½ - ½ Replay the game Paul M. Larsen vs Casper Christensen at the Silverlight Chessboard E61
36
30Henrik Damgaard Hansen (1720) - (1223) Kristen Bjørn Christensen0,96 - 0,04 0 - 1
31Alexander Torp Jørgensen (1361) - (1699) Henning Rasmussen0,12 - 0,88 ½ - ½ Replay the game Alexander Torp Jørgensen vs Henning Rasmussen at the Silverlight Chessboard C01
13
32Per Hagerup (1527) - (1204) Jacob Hein0,87 - 0,13 ½ - ½ Replay the game Per Hagerup vs Jacob Hein at the Silverlight Chessboard B22
24
33Jørgen Larsson (1159) - (1569) Finn Stuhr0,08 - 0,92 0 - 1 Replay the game Jørgen Larsson vs Finn Stuhr at the Silverlight Chessboard B00
26
34Ellen Kakulidis (1366) - (1196) Ellen Fredericia0,72 - 0,28 1 - 0 Replay the game Ellen Kakulidis vs Ellen Fredericia at the Silverlight Chessboard D37
18
35Lars Ørnbo Skovle (1546) - (0) SpielFrei0,00 - 0,00 + - -


Lars Ørnbo Skovle var oversidder.
Der var 1 afbud til runden:
Anton Mehmet Yildiz Marthedal
    onsdag 7. august 2019: Køge Bugt Sommer 2019, runde 1