Skakturnering logo

13. august 2022

Skak på godset - Stilling efter fjerde runde den 22. august 2021

Se også Turneringstabel Ratinggruppe A Ratinggruppe B

#Navn (# partier)
1 Denmark/Danmark GM Allan Stig Rasmussen, Jetsmark Skakklub (7)
2 Denmark/Danmark GM Jesper Søndergård Thybo, Køge Skakklub (7)6
3 - 6 Denmark/Danmark IM Thorbjørn Bromann, Brønshøj Skakforening (7)
3 - 6 Denmark/Danmark IM Uffe Vinther-Schou, Århus Skakklub/Skolerne (7)
3 - 6 Denmark/Danmark  Henrik Dahl Pedersen, Køge Skakklub (7)
3 - 6 Denmark/Danmark  Christian Altenburg Eriksson, Caissa Gladsaxe (7)
7 - 11 Denmark/Danmark IM Andreas Skytte Hagen, Næstved Skakklub (7)5
7 - 11 Denmark/Danmark FM Mikkel Manosri Jacobsen, BMS Skak (7)5
7 - 11 Denmark/Danmark FM Tobias Valentin Rostgaard, Skanderborg Skakklub (7)5
7 - 11 Denmark/Danmark  Hans Dahl Pedersen, Køge Skakklub (7)5
7 - 11 Denmark/Danmark  Paulius Meskenas, Køge Skakklub (7)5
12 - 17 Denmark/Danmark  Peter Birk Petersen, Caissa Gladsaxe (7)
12 - 17 Denmark/Danmark  Preben Schavitshy Dalberg, Holbæk Skakklub (7)
12 - 17 Sweden/Sverige  Marcus Uneson (7)
12 - 17 Denmark/Danmark  Michael R. W. Olsen, Nørrebro Skakklub (7)
12 - 17 Denmark/Danmark  Jens Peter Fischer Pedersen, Præstø Skakklub (7)A
12 - 17 Denmark/Danmark  Jørgen Kamp Nielsen, Amager Skakforening (7)A
18 - 28 Denmark/Danmark  Tommy B. Schmidt, Caissa Gladsaxe (7)4
18 - 28 Argentina  Alejandro Naselli (7)4
18 - 28 Denmark/Danmark  Henrik Mortensen, Horsens Skakforening (7)4
18 - 28 Denmark/Danmark  Anton Mehmet Yildiz Marthedal, Skakforeningen ØBRO (7)4A
18 - 28 Denmark/Danmark  Thomas Find Kokfelt, Espergærde Skakklub (7)4A
18 - 28 Denmark/Danmark  Bjarne Hjorth Andersen, Køge Skakklub (7)4A
18 - 28 Denmark/Danmark  Noah Krug Wahlgreen, BMS Skak (7)4A
18 - 28 Denmark/Danmark  Marianne Izaura Nielsen, Allerød Skakklub (7)4A
18 - 28 Denmark/Danmark  Jacob Steen Printzlau, Nørrebro Skakklub (7)4A
18 - 28 Denmark/Danmark  William Pihl, BMS Skak (7)4A
18 - 28 Denmark/Danmark  Daniel Petersen, Sorø Skakklub (7)4A
29 - 38 Denmark/Danmark  Lukas Iskos, BMS Skak (7)
29 - 38 Denmark/Danmark  Hannibal Valeur Jaques, Nørrebro Skakklub (7)A
29 - 38 Denmark/Danmark  Nienke van den Brink, Caissa Gladsaxe (7)A
29 - 38 Denmark/Danmark  Troels Barington, Valby Skakklub (7)A
29 - 38 Denmark/Danmark  Lasse Emil Petersen, Silkeborg Skakklub Af 1930 (7)A
29 - 38 Denmark/Danmark  August Jalving, Skak for sjov (7)A
29 - 38 Denmark/Danmark  Anker Müller, Skak for sjov (7)A
29 - 38 Denmark/Danmark Dhiraj Shekar (7)B
29 - 38 Denmark/Danmark  Martin Rosenkilde Pedersen, Caissa Gladsaxe (6)
29 - 38 Denmark/Danmark Jan Jørgensen, Enkeltmedlem 2KH (6)A
39 - 48 Denmark/Danmark  Finn Bonnez, Nørrebro Skakklub (7)3
39 - 48 Denmark/Danmark  Poul-Erik Petersen, Silkeborg Skakklub Af 1930 (7)3
39 - 48 Denmark/Danmark  Claus Agø Hansen, Skakforeningen ØBRO (7)3A
39 - 48 Denmark/Danmark  Daniel Kokholm, Skakforeningen ØBRO (7)3A
39 - 48 Denmark/Danmark  Ole Munch-Pedersen, Skakforeningen Odysseus (7)3A
39 - 48 Denmark/Danmark  Sissel Kærgaard, Køge Skakklub (7)3B
39 - 48 Denmark/Danmark  Jesper Østrup Zwisler, Nørrebro Skakklub (7)3B
39 - 48 Denmark/Danmark  Bertram Wester, Køge Skakklub (7)3B
39 - 48 Denmark/Danmark  Anna Sofie Li, Køge Skakklub (7)3B
39 - 48 Denmark/Danmark Brian Egerup Rasmussen, Køge Skakklub (7)3B
49 - 54 Denmark/Danmark  Ole Fjeldgaard Kristensen, Tårnby Skakklub (7)A
49 - 54 Denmark/Danmark  Henrik Smidt-Nielsen, Køge Skakklub (7)A
49 - 54 Denmark/Danmark  Peter Ove Krogh, Køge Skakklub (7)A
49 - 54 Denmark/Danmark  Kurt Jensen, Køge Skakklub (7)B
49 - 54 Denmark/Danmark  Frida Bjerregaard Hagen, Næstved Skakklub (7)B
49 - 54 Denmark/Danmark  Patrick Rasmussen, Næstved Skakklub (7)B
55 - 59 Denmark/Danmark  Isak Babi Brintlev, Køge Skakklub (7)2B
55 - 59 Denmark/Danmark  Nikolaj Li, Køge Skakklub (7)2B
55 - 59 Denmark/Danmark  Lasse Dahl Skjoldborg, Køge Skakklub (7)2B
55 - 59 Denmark/Danmark  Diya Shekar, Skak for sjov (7)2B
55 - 59 Denmark/Danmark Hans van den Brink, Caissa Gladsaxe (7)2B
60 - 62 Denmark/Danmark  Vincent Videbæk, Holbæk Skakklub (7)B
60 - 62 Denmark/Danmark Fredrik Pihl, Skakforeningen Odysseus (7)B
60 - 62 Denmark/Danmark  Erling Hoff Petersen, Sorø Skakklub (7)B
63 - 65 Denmark/Danmark  Flemming Arne Nielsen, Køge Skakklub (7)1B
63 - 65 Denmark/Danmark  Annette Christina Hansen, Køge Skakklub (7)1B
63 - 65 Denmark/Danmark Elias Kongaard, Køge Skakklub (4)1B
66 - 68 Denmark/Danmark  Jesper Pondal, Køge Skakklub (1)0
66 - 68 Denmark/Danmark  Saurun Bekmukhanov, Esbjerg Skakforening (1)0B
66 - 68 Denmark/Danmark Armirbek Bekmukhanov, Esbjerg Skakforening (1)0B

Der anvendes ikke tiebreak og præmier deles


    onsdag 17. august 2022: Køge Bugt Sommer 2022, runde 1