Skakturnering logo

9. december 2022

Turneringstabel - Skak på godset
Se også Stillingen
= ratinggruppe A
= ratinggruppe B

Navn og klubDKELO 1
22.8
 2
22.8
 3
22.8
 4
22.8
 5
22.8
 6
22.8
 7
22.8
#WeDKELO
1GM Allan Stig Rasmussen
Jetsmark Skakklub
Denmark/Danmark 25332486 135201 11281 1271 ½515,95619,40
2GM Jesper Søndergård Thybo
Køge Skakklub
Denmark/Danmark 24762381361 121111 1510 112 17625,60422,60
3IM Andreas Skytte Hagen
Næstved Skakklub
Denmark/Danmark 24322405 137241 11410½ 04451 ½857 - 116,00-10-14,20
4IM Thorbjørn Bromann
Brønshøj Skakforening
Denmark/Danmark 24212369381 123131 0731 ½1491 3 - 65,75-24,60
5IM Uffe Vinther-Schou
Århus Skakklub/Skolerne
Denmark/Danmark 23722357 139261 11620 143201 1½ 3 - 65,4512,00
6FM Mikkel Manosri Jacobsen
BMS Skak
Denmark/Danmark 22642122401 025360 148211 127201 57 - 116,60-32-21,60
7FM Tobias Valentin Rostgaard
Skanderborg Skakklub
Denmark/Danmark 22312318 141281 11841 110 0120 57 - 113,95219,20
8 Henrik Dahl Pedersen
Køge Skakklub
Denmark/Danmark 22012248421 127191 01231 1283½ 3 - 64,801411,40
9 Tommy B. Schmidt
Caissa Gladsaxe
Denmark/Danmark 22002158 043501 135241 020301 04418 - 285,80-36-30,00
10 Peter Birk Petersen
Caissa Gladsaxe
Denmark/Danmark 21482108441 129251 ½370 111140 12 - 174,40212,00
11 Martin Rosenkilde Pedersen
Caissa Gladsaxe
Denmark/Danmark 21382154 145301 0243½ 119100 A29 - 384,15-13-15,40
12 Hans Dahl Pedersen
Køge Skakklub
Denmark/Danmark 21142177461 13110 125331 20 14357 - 114,7062,80
13 Preben Schavitshy Dalberg
Holbæk Skakklub
Denmark/Danmark 20952092 147321 04280 13724½ 13512 - 175,40-18-15,80
14 Christian Altenburg Eriksson
Caissa Gladsaxe
Denmark/Danmark 20622116481 13330 127301 4½ 1103 - 64,052922,00
15 Marcus UnesonSweden/Sverige 2055 049521 ½43261 045341 12412 - 17 -29,20
16 Paulius Meskenas
Køge Skakklub
Denmark/Danmark 20331751501 13450 030361 129331 57 - 115,20-437,60
17 Finn Bonnez
Nørrebro Skakklub
Denmark/Danmark 20311961 +51430 137321 028 033360 339 - 485,05-76-45,80
18 Michael R. W. Olsen
Nørrebro Skakklub
Denmark/Danmark 19722016521 15670 033391 14228½ 12 - 175,35-25-14,40
19 Poul-Erik Petersen
Silkeborg Skakklub Af 1930
Denmark/Danmark 19651852 153491 0845½ 110 ½38390 339 - 484,95-58-17,00
20 Alejandro NaselliArgentina 1929541 01381 13691 05 06418 - 28 25,60
21 Lukas Iskos
BMS Skak
Denmark/Danmark 19271327 +5520 ½39491 06 144410 29 - 383,60-3330,40
22 Jesper Pondal
Køge Skakklub
Denmark/Danmark 1881203556- AAAAAA066 - 680,0000,00
23 Henrik Mortensen
Horsens Skakforening
Denmark/Danmark 18591954 15740 140471 08430 137418 - 284,25-7-8,60
24 Hannibal Valeur Jaques
Nørrebro Skakklub
Denmark/Danmark 18431606581 03421 09401 ½13150 29 - 383,051425,20
25 Ole Fjeldgaard Kristensen
Tårnby Skakklub
Denmark/Danmark 18291823 15961 010120 ½41350 420 49 - 543,45-28-19,80
26 Henrik Smidt-Nielsen
Køge Skakklub
Denmark/Danmark 18281949601 0544½ 015 157410 03449 - 544,35-55-44,60
27 Anton Mehmet Yildiz Marthedal
Skakforeningen ØBRO
Denmark/Danmark 18211728 16180 141140 14760 138418 - 283,551421,20
28 Jens Peter Fischer Pedersen
Præstø Skakklub
Denmark/Danmark 18181978621 07461 113171 80 ½1812 - 172,656619,60
29 Nienke van den Brink
Caissa Gladsaxe
Denmark/Danmark 18011831 163100 045531 149160 ½4729 - 384,80-39-24,20
30 Thomas Find Kokfelt
Espergærde Skakklub
Denmark/Danmark 17991881641 011481 161 014 09401 418 - 283,15267,20
31 Peter Ove Krogh
Køge Skakklub
Denmark/Danmark 17981905 165120 047570 561 ½52440 49 - 545,65-94-47,00
32 Bjarne Hjorth Andersen
Køge Skakklub
Denmark/Danmark 17911879661 013561 017420 149521 418 - 284,90-27-26,00
33 Noah Krug Wahlgreen
BMS Skak
Denmark/Danmark 17541452 167140 168181 012171 016418 - 282,803632,80
34 Troels Barington
Valby Skakklub
Denmark/Danmark 17511767681 160 049 15044½ 015261 29 - 384,20-21-14,00
35 Lasse Emil Petersen
Silkeborg Skakklub Af 1930
Denmark/Danmark 1744179710 15490 ½52461 125130 29 - 383,2090,40
36 Marianne Izaura Nielsen
Allerød Skakklub
Denmark/Danmark 17331821 02531 16200 016571 117418 - 282,504513,40
37 Claus Agø Hansen
Skakforeningen ØBRO
Denmark/Danmark 1733165430 158170 154130 150230 339 - 483,45-133,80
38 Daniel Kokholm
Skakforeningen ØBRO
Denmark/Danmark 17211909 04571 02059½ 16819½ 270 339 - 483,80-24-24,20
39 Jacob Steen Printzlau
Nørrebro Skakklub
Denmark/Danmark 1709173150 16021½ ½44 018531 119418 - 283,1526-2,80
40 Ole Munch-Pedersen
Skakforeningen Odysseus
Denmark/Danmark 16791805 06591 230 156 024581 030339 - 483,85-25-30,20
41 Jørgen Kamp Nielsen
Amager Skakforening
Denmark/Danmark 1668172070 162270 16725½ 126 12112 - 173,05448,80
42 William Pihl
BMS Skak
Denmark/Danmark 16231475 08611 024651 132180 125418 - 282,853529,80
43 Daniel Petersen
Sorø Skakklub
Denmark/Danmark 1615178391 11715½ ½1150 123120 418 - 280,4017158,80
44 August Jalving
Skak for sjov
Denmark/Danmark 16111488 010631 ½2639½ ½34210 13129 - 382,303630,80
45Jan Jørgensen
Enkeltmedlem 2KH
Denmark/Danmark 16041705110 164291 ½19151 03A29 - 381,408132,00
46 Anker Müller
Skak for sjov
Denmark/Danmark 15701473 012651 02868½ 035591 15329 - 384,30-36-11,00
47Dhiraj ShekarDenmark/Danmark 1500 130 166311 023270 15429½ 29 - 382,3054
48 Sissel Kærgaard
Køge Skakklub
Denmark/Danmark 14601635 014671 03060 058681 157339 - 483,90-40-3,60
49 Kurt Jensen
Køge Skakklub
Denmark/Danmark 14001423151 019341 021290 320 ½5849 - 541,255618,60
50 Jesper Østrup Zwisler
Nørrebro Skakklub
Denmark/Danmark 13441682 016 09601 340 165370 166339 - 482,809-26,40
51 Saurun Bekmukhanov
Esbjerg Skakforening
Denmark/Danmark 1287 17- AAAAAA066 - 680,000
52 Bertram Wester
Køge Skakklub
Denmark/Danmark 12851437 018 015611 35½ 15931½ 032339 - 481,805415,40
53 Isak Babi Brintlev
Køge Skakklub
Denmark/Danmark 12551169190 036621 029601 039460 255 - 591,9052,60
54 Anna Sofie Li
Køge Skakklub
Denmark/Danmark 12481282 020350 163370 166470 162339 - 482,70147,40
55Armirbek Bekmukhanov
Esbjerg Skakforening
Denmark/Danmark 1200 21- AAAAAA066 - 680,000
56 Flemming Arne Nielsen
Køge Skakklub
Denmark/Danmark 11361010 +22180 032400 031 064630 163 - 651,40-63-8,40
57 Nikolaj Li
Køge Skakklub
Denmark/Danmark 10971249230 038641 131260 036480 255 - 590,755610,20
58 Frida Bjerregaard Hagen
Næstved Skakklub
Denmark/Danmark 1044 024370 065621 481 04049½ 49 - 541,3054
59 Vincent Videbæk
Holbæk Skakklub
Denmark/Danmark 1041 250 040661 ½38520 046640 60 - 621,357
60 Patrick Rasmussen
Næstved Skakklub
Denmark/Danmark 10331232 026390 050631 05365½ 16849 - 542,20143,80
61 Lasse Dahl Skjoldborg
Køge Skakklub
Denmark/Danmark 10051188270 042 052641 062660 165255 - 592,20-10-8,60
62 Diya Shekar
Skak for sjov
Denmark/Danmark 1001 028410 053 058611 163540 255 - 591,809
63 Annette Christina Hansen
Køge Skakklub
Denmark/Danmark 10001375290 044540 060 064620 156163 - 652,00-60-33,00
64Brian Egerup Rasmussen
Køge Skakklub
Denmark/Danmark 1000 030450 057 061631 561 159339 - 482,1538
65Fredrik Pihl
Skakforeningen Odysseus
Denmark/Danmark 1000 310 046581 042500 ½60610 60 - 621,500
66Hans van den Brink
Caissa Gladsaxe
Denmark/Danmark 1000 032470 059 +69540 161500 255 - 591,25-15
67Elias Kongaard
Køge Skakklub
Denmark/Danmark 0937 330 048 +69410 AAA163 - 650,05-3
68 Erling Hoff Petersen
Sorø Skakklub
Denmark/Danmark 08661107 034 +69330 ½46380 048600 60 - 620,3012-5,60
69Spiel FreiNo-where 68- 67- 66-

=Gevinst
=Remis
=Tab
=Afbud
=Remis uden kamp
=Ikke spillet
Der anvendes ikke tie-break og præmier deles


    onsdag 14. december 2022: Generalforsamling og julefrokost 2022, runde 1