Skakturnering logo

17. november 2019

Resultater/mødeliste for Admiral Niels Juel Cup 2013
Til runde 10Runde 1, 20. april 2013 16:00Til runde 2

Download PGN-fil med alle partier fra første runde

BrætHvidSortDansk ForvELO ForvResultat
1GM Ivan Sokolov (2643) Netherlands/Holland - Denmark/Danmark (2230/2247) Alexander Rosenkilde
- 0,07
0,92 - 0,08 1 - 0 Replay the game Ivan Sokolov vs Alexander Rosenkilde at the Silverlight Chessboard E44
26
2 Mohammad Nubairshah Shaikh (2166) India/Indien - Lithuania/Lithauen (2631) GM Eduardas Rozentalis
0,00 - 0,00
0,08 - 0,92 ½ - ½ Replay the game Mohammad Nubairshah Shaikh vs Eduardas Rozentalis at the Silverlight Chessboard E34
29
3GM Vladimir Epishin (2612) Russia/Rusland - Denmark/Danmark (2163/2173) Christian Altenburg Eriksson
- 0,06
0,92 - 0,08 1 - 0 Replay the game Vladimir Epishin vs Christian Altenburg Eriksson at the Silverlight Chessboard D20
38
4 Hans Dahl Pedersen (2134/2174) Denmark/Danmark - Russia/Rusland (2580) GM Vladimir Burmakin
0,06 -
0,08 - 0,92 0 - 1 Replay the game Hans Dahl Pedersen vs Vladimir Burmakin at the Silverlight Chessboard A14
48
5GM Alexandre Danin (2575) Russia/Rusland - Denmark/Danmark (2127/2133) WIM Oksana Vovk
- 0,06
0,92 - 0,08 1 - 0 Replay the game Alexandre Danin vs Oksana Vovk at the Silverlight Chessboard C11
76
6 Michael Nielsen (2121/2176) Denmark/Danmark - Spain/Spanien (2551) GM Marc Narciso Dublan
0,07 -
0,09 - 0,91 ½ - ½ Replay the game Michael Nielsen vs Marc Narciso Dublan at the Silverlight Chessboard A25
66
7GM Evgeny Gleizerov (2546) Russia/Rusland - Denmark/Danmark (2060/2085) Henrik Emil Bruun
- 0,04
0,92 - 0,08 1 - 0 Replay the game Evgeny Gleizerov vs Henrik Emil Bruun at the Silverlight Chessboard B38
39
8 Michael Grove (2015) Scotland/Skotland - Ukraine (2543) GM Yuri Solodovnichenko
0,00 - 0,00
0,08 - 0,92 ½ - ½ Replay the game Michael Grove vs Yuri Solodovnichenko at the Silverlight Chessboard B06
32
9GM Mikhail Ulibin (2521) Russia/Rusland - Denmark/Danmark (2007/2067) Bjarke Gadgaard Aage
- 0,03
0,92 - 0,08 1 - 0 Replay the game Mikhail Ulibin vs Bjarke Gadgaard Aage at the Silverlight Chessboard B01
18
10 Naik Rishubh Naresh (1942) India/Indien - Serbia/Serbien (2509) GM Milos Pavlovic
0,00 - 0,00
0,08 - 0,92 0 - 1 Replay the game Naik Rishubh Naresh vs Milos Pavlovic at the Silverlight Chessboard B08
50
11IM Saptarshi Roy Chowdhury (2471) India/Indien - Denmark/Danmark (1870/1937) Daniel Kokholm
- 0,02
0,92 - 0,08 1 - 0 Replay the game Saptarshi Roy Chowdhury vs Daniel Kokholm at the Silverlight Chessboard B08
33
12 Peter Sebastian Stuhr (1847/1941) Denmark/Danmark - India/Indien (2463) IM Swayangsu Satyapragyan
0,01 -
0,08 - 0,92 0 - 1 Replay the game Peter Sebastian Stuhr vs Swayangsu Satyapragyan at the Silverlight Chessboard B23
27
13IM Nicolai Vesterbæk Pedersen (2402/2413) Denmark/Danmark - Denmark/Danmark (1731/1841) Horst Hubert Schmidt
0,99 - 0,01
0,92 - 0,08 1 - 0 Replay the game Nicolai Vesterbæk Pedersen vs Horst Hubert Schmidt at the Silverlight Chessboard E08
39
14 Mihai Ursta Anghel (1643/) Denmark/Danmark - India/Indien (2371) IM Dinesh K. Sharma
0,01 -
- 0 - 1 Replay the game Mihai Ursta Anghel vs Dinesh K. Sharma at the Silverlight Chessboard B22
52
15FM Mikkel Strange (2317/2335) Denmark/Danmark - Sri Lanka (1614) Mayuri Karunanayake
0,99 -
0,92 - 0,08 1 - 0 Replay the game Mikkel Strange vs Mayuri Karunanayake at the Silverlight Chessboard B22
28
16 Steen Bjørn (1432/1608) Denmark/Danmark - Lithuania/Lithauen (2315) IM Virginijus Dambrauskas
0,00 -
0,08 - 0,92 0 - 1 Replay the game Steen Bjørn vs Virginijus Dambrauskas at the Silverlight Chessboard E38
33
17IM Vladimir Prosviriakov (2304) United States/USA - Denmark/Danmark (1417/1719) Hans E. Andersen
- 0,00
0,92 - 0,08 1 - 0 Replay the game Vladimir Prosviriakov vs Hans E. Andersen at the Silverlight Chessboard C50
13
18 Faruk Dupovac (1377/) Denmark/Danmark - India/Indien (2281) CM Bharat Arjun
0,00 -
- 0 - 1 Replay the game Faruk Dupovac vs Bharat Arjun at the Silverlight Chessboard B50
24
19 Sandi Stojanovski (2265/2260) Denmark/Danmark - Denmark/Danmark (1345/1585) Jan Kraul Brøndum
1,00 - 0,00
0,92 - 0,08 1 - 0 Replay the game Sandi Stojanovski vs Jan Kraul Brøndum at the Silverlight Chessboard D53
24
20 Henry Petersen (1159/) Denmark/Danmark - Denmark/Danmark (2242/2261) Mogens Henrik Thuesen
0,00 - 1,00
- 0 - 1 Replay the game Henry Petersen vs Mogens Henrik Thuesen at the Silverlight Chessboard B40
21


    Flere turneringer på www.skakturnering.dk