Skakturnering logo

16. oktober 2019
Køge Bugt Efterår 2019, runde 3

Resultater/mødeliste for Admiral Niels Juel Cup 2013
Til runde 3Runde 4, 22. april 2013 18:00Til runde 5

Download PGN-fil med alle partier fra fjerde runde

BrætHvidSortDansk ForvELO ForvResultat
1GM Milos Pavlovic (2509) Serbia/Serbien - Netherlands/Holland (2643) GM Ivan Sokolov
0,00 - 0,00
0,32 - 0,68 0 - 1 Replay the game Milos Pavlovic vs Ivan Sokolov at the Silverlight Chessboard C54
44
2GM Vladimir Burmakin (2580) Russia/Rusland - Russia/Rusland (2546) GM Evgeny Gleizerov
0,00 - 0,00
0,55 - 0,45 ½ - ½ Replay the game Vladimir Burmakin vs Evgeny Gleizerov at the Silverlight Chessboard A09
46
3CM Bharat Arjun (2281) India/Indien - Russia/Rusland (2575) GM Alexandre Danin
0,00 - 0,00
0,15 - 0,85 0 - 1 Replay the game Bharat Arjun vs Alexandre Danin at the Silverlight Chessboard D85
61
4GM Vladimir Epishin (2612) Russia/Rusland - India/Indien (2471) IM Saptarshi Roy Chowdhury
0,00 - 0,00
0,69 - 0,31 ½ - ½ Replay the game Vladimir Epishin vs Saptarshi Roy Chowdhury at the Silverlight Chessboard D23
49
5GM Eduardas Rozentalis (2631) Lithuania/Lithauen - United States/USA (2304) IM Vladimir Prosviriakov
0,00 - 0,00
0,87 - 0,13 1 - 0 Replay the game Eduardas Rozentalis vs Vladimir Prosviriakov at the Silverlight Chessboard C61
54
6IM Dinesh K. Sharma (2371) India/Indien - Ukraine (2543) GM Yuri Solodovnichenko
0,00 - 0,00
0,27 - 0,73 ½ - ½ Replay the game Dinesh K. Sharma vs Yuri Solodovnichenko at the Silverlight Chessboard B84
77
7 Alexander Rosenkilde (2230/2247) Denmark/Danmark - Russia/Rusland (2521) GM Mikhail Ulibin
0,14 -
0,17 - 0,83 ½ - ½ Replay the game Alexander Rosenkilde vs Mikhail Ulibin at the Silverlight Chessboard A90
56
8IM Swayangsu Satyapragyan (2463) India/Indien - India/Indien (1942) Naik Rishubh Naresh
0,00 - 0,00
0,92 - 0,08 ½ - ½ Replay the game Swayangsu Satyapragyan vs Naik Rishubh Naresh at the Silverlight Chessboard C10
46
9GM Marc Narciso Dublan (2551) Spain/Spanien - Denmark/Danmark (2134/2174) Hans Dahl Pedersen
- 0,07
0,91 - 0,09 1 - 0 Replay the game Marc Narciso Dublan vs Hans Dahl Pedersen at the Silverlight Chessboard D46
59
10IM Nicolai Vesterbæk Pedersen (2402/2413) Denmark/Danmark - India/Indien (2166) Mohammad Nubairshah Shaikh
0,80 -
0,81 - 0,19 1 - 0 Replay the game Nicolai Vesterbæk Pedersen vs Mohammad Nubairshah Shaikh at the Silverlight Chessboard A11
39
11 Bjarke Gadgaard Aage (2007/2067) Denmark/Danmark - Denmark/Danmark (2317/2335) FM Mikkel Strange
0,14 - 0,86
0,17 - 0,83 0 - 1 Replay the game Bjarke Gadgaard Aage vs Mikkel Strange at the Silverlight Chessboard D50
18
12IM Virginijus Dambrauskas (2315) Lithuania/Lithauen - Denmark/Danmark (2121/2176) Michael Nielsen
- 0,25
0,69 - 0,31 1 - 0 Replay the game Virginijus Dambrauskas vs Michael Nielsen at the Silverlight Chessboard D94
53
13WIM Oksana Vovk (2127/2133) Denmark/Danmark - Denmark/Danmark (2265/2260) Sandi Stojanovski
0,31 - 0,69
0,33 - 0,67 ½ - ½ Replay the game Oksana Vovk vs Sandi Stojanovski at the Silverlight Chessboard E22
55
14 Mogens Henrik Thuesen (2242/2261) Denmark/Danmark - Denmark/Danmark (1847/1941) Peter Sebastian Stuhr
0,92 - 0,08
0,87 - 0,13 0 - 1 Replay the game Mogens Henrik Thuesen vs Peter Sebastian Stuhr at the Silverlight Chessboard B07
23
15 Mayuri Karunanayake (1614) Sri Lanka - Denmark/Danmark (2163/2173) Christian Altenburg Eriksson
- 0,97
0,08 - 0,92 0 - 1 Replay the game Mayuri Karunanayake vs Christian Altenburg Eriksson at the Silverlight Chessboard B30
100
16 Henrik Emil Bruun (2060/2085) Denmark/Danmark - Denmark/Danmark (1731/1841) Horst Hubert Schmidt
0,88 - 0,12
0,80 - 0,20 1 - 0 Replay the game Henrik Emil Bruun vs Horst Hubert Schmidt at the Silverlight Chessboard B07
36
17 Daniel Kokholm (1870/1937) Denmark/Danmark - Denmark/Danmark (1643/) Mihai Ursta Anghel
0,79 - 0,21
- 1 - 0 Replay the game Daniel Kokholm vs Mihai Ursta Anghel at the Silverlight Chessboard B23
26
18 Michael Grove (2015) Scotland/Skotland - Denmark/Danmark (1432/1608) Steen Bjørn
- 0,02
0,92 - 0,08 1 - 0 Replay the game Michael Grove vs Steen Bjørn at the Silverlight Chessboard B51
19
19 Jan Kraul Brøndum (1345/1585) Denmark/Danmark - Denmark/Danmark (1417/1719) Hans E. Andersen
0,40 - 0,60
0,32 - 0,68 ½ - ½ Replay the game Jan Kraul Brøndum vs Hans E. Andersen at the Silverlight Chessboard C75
48
20 Faruk Dupovac (1377/) Denmark/Danmark - Denmark/Danmark (1159/) Henry Petersen
0,78 - 0,22
- 1 - 0 Replay the game Faruk Dupovac vs Henry Petersen at the Silverlight Chessboard C47
34


    Flere turneringer på www.skakturnering.dk