KKSA logo

Skovbo GM 2014

Skovbo Skakklub
14. december 2019
Simon Bekker-Jensen vinder af Skovbo GM 2014. Skytte-Burmakin remis

Resultater/mødeliste
Til runde 4Runde 5, 11. september 2014 18:00Til runde 6

Download PGN-fil med alle partier fra femte runde
Se 18 billeder fra femte runde

BrætHvidSortDansk ForvELO ForvResultat
1IM Mikkel Djernæs Antonsen
(2444/2459) Denmark/Danmark
- GM Vladimir Burmakin
Russia/Rusland (2584)
0,31 -
0,33 - 0,67 ½ - ½ Se fotoReplay the game Mikkel Djernæs Antonsen vs Vladimir Burmakin at the Silverlight Chessboard D36
30
2GM Henrik Danielsen
(2488/2488) Iceland/Island
- FM Jacob Carstensen
Denmark/Danmark (2362/2360)
0,67 - 0,33
0,67 - 0,33 1 - 0 Se fotoReplay the game Henrik Danielsen vs Jacob Carstensen at the Silverlight Chessboard B20
32
3WIM Ellinor Frisk
(2302) Sweden/Sverige
- IM Simon Bekker-Jensen
Denmark/Danmark (2444/2442)
- 0,69
0,31 - 0,69 0 - 1 Se fotoReplay the game Ellinor Frisk vs Simon Bekker-Jensen at the Silverlight Chessboard A13
66
4 Henrik Dahl Pedersen
(2091/2188) Denmark/Danmark
- IM Björn Ahlander
Sweden/Sverige (2385/2385)
0,15 - 0,85
0,25 - 0,75 0 - 1 Se fotoReplay the game Henrik Dahl Pedersen vs Björn Ahlander at the Silverlight Chessboard E20
24
5GM Vladimir Okhotnik
(2391) France/Frankrig
- FM Martin Percivaldi
Denmark/Danmark (2189/2327)
- 0,24
0,59 - 0,41 ½ - ½ Se fotoReplay the game Vladimir Okhotnik vs Martin Percivaldi at the Silverlight Chessboard C50
57
6GM Daniel Semcesen
(2472/2472) Sweden/Sverige
- GM Carsten Høi
Denmark/Danmark (2405/2399)
0,59 - 0,41
0,60 - 0,40 1 - 0 Se fotoReplay the game Daniel Semcesen vs Carsten Høi at the Silverlight Chessboard A27
78
7WIM Oksana Vovk
(2073/2070) Denmark/Danmark
- IM Axel Smith
Sweden/Sverige (2481/2481)
0,08 - 0,92
0,08 - 0,92 0 - 1 Se fotoReplay the game Oksana Vovk vs Axel Smith at the Silverlight Chessboard D72
30
8IM Rasmus Skytte
(2436/2430) Denmark/Danmark
- FM Jacob Sylvan
Denmark/Danmark (2336/2336)
0,64 - 0,36
0,63 - 0,37 ½ - ½ Se fotoReplay the game Rasmus Skytte vs Jacob Sylvan at the Silverlight Chessboard B27
32
9IM Christian Jepson
(2406) Sweden/Sverige
- IM Bjørn Brinck-Claussen
Denmark/Danmark (2200/2234)
- 0,24
0,73 - 0,27 1 - 0 Se fotoReplay the game Christian Jepson vs Bjørn Brinck-Claussen at the Silverlight Chessboard E58
28
10 Paul Brøndal
(1980/2052) Denmark/Danmark
- Alexander Rosenkilde
Denmark/Danmark (2209/2228)
0,21 - 0,79
0,27 - 0,73 0 - 1 Se fotoReplay the game Paul Brøndal vs Alexander Rosenkilde at the Silverlight Chessboard B33
57
11 Dara Sevkan Akdag
(2207/2228) Denmark/Danmark
- FM Daniel Andersen
Denmark/Danmark (1921/1962)
0,84 - 0,16
0,82 - 0,18 1 - 0 Se fotoReplay the game Dara Sevkan Akdag vs Daniel Andersen at the Silverlight Chessboard D80
20
12 Peter Sebastian Stuhr
(1881/1942) Denmark/Danmark
- Hans Dahl Pedersen
Denmark/Danmark (2148/2178)
0,18 - 0,82
0,20 - 0,80 0 - 1 Se fotoReplay the game Peter Sebastian Stuhr vs Hans Dahl Pedersen at the Silverlight Chessboard B10
35
13 Sandi Stojanovski
(2143/2174) Denmark/Danmark
- Mikkel Manosri Jacobsen
Denmark/Danmark (1936/1886)
0,77 - 0,23
0,84 - 0,16 ½ - ½ Replay the game Sandi Stojanovski vs Mikkel Manosri Jacobsen at the Silverlight Chessboard A11
20
14 Troels Bækgård Andersen
(1915/1919) Denmark/Danmark
- CM Henrik Mølvig
Denmark/Danmark (2106/2152)
0,25 - 0,75
0,21 - 0,79 ½ - ½ Replay the game Troels Bækgård Andersen vs Henrik Mølvig at the Silverlight Chessboard A49
13
15 Bernhard W. Sørensen
(1658/1684) Denmark/Danmark
- Wojciech Zbigniew Pawlak
Denmark/Danmark (1754/1705)
0,37 - 0,63
0,47 - 0,53 0 - 1 Se fotoReplay the game Bernhard W. Sørensen vs Wojciech Zbigniew Pawlak at the Silverlight Chessboard B90
64
16 Jesper Kjærgaard-Jensen
(2087/2151) Denmark/Danmark
- Julius Mølvig
Denmark/Danmark (1924/1913)
0,72 - 0,28
0,80 - 0,20 1 - 0 Se fotoReplay the game Jesper Kjærgaard-Jensen vs Julius Mølvig at the Silverlight Chessboard A48
42
17 Bjarke Hautop Kristensen
(1935/1936) Denmark/Danmark
- Christian Altenburg Eriksson
Denmark/Danmark (2111/2130)
0,27 - 0,73
0,25 - 0,75 0 - 1 Replay the game Bjarke Hautop Kristensen vs Christian Altenburg Eriksson at the Silverlight Chessboard E46
39
18 Kasper Henriksen
(1938/1979) Denmark/Danmark
- Daniel Kokholm
Denmark/Danmark (1831/1915)
0,65 - 0,35
0,59 - 0,41 1 - 0 Replay the game Kasper Henriksen vs Daniel Kokholm at the Silverlight Chessboard E10
35
19 Alexander Johansson
(2083) Italy/Italien
- Claus Kronholm Møller
Denmark/Danmark (1790/1892)
- 0,15
0,75 - 0,25 1 - 0 Replay the game Alexander Johansson vs Claus Kronholm Møller at the Silverlight Chessboard E57
27
20 Michael Ole Madsen
(2012/2077) Denmark/Danmark
- Jes Jacob West Knudsen
Denmark/Danmark (1993/1917)
0,53 - 0,47
0,71 - 0,29 ½ - ½ Replay the game Michael Ole Madsen vs Jes Jacob West Knudsen at the Silverlight Chessboard A87
24
21 Frank Severinsen
(1430/1801) Denmark/Danmark
- Per Barndorff Simonsen
Denmark/Danmark (1691/1869)
0,18 - 0,82
0,41 - 0,59 1 - 0 Replay the game Frank Severinsen vs Per Barndorff Simonsen at the Silverlight Chessboard C07
46
22 Horst Hubert Schmidt
(1584/1754) Denmark/Danmark
- Flemming Skjoldager
Denmark/Danmark (1778/1876)
0,25 - 0,75
0,33 - 0,67 0 - 1 Replay the game Horst Hubert Schmidt vs Flemming Skjoldager at the Silverlight Chessboard E14
39
23 Per Hagerup
(1542/1664) Denmark/Danmark
- Flemming Borg
Denmark/Danmark (1789/1842)
0,19 - 0,81
0,27 - 0,73 0 - 1 Replay the game Per Hagerup vs Flemming Borg at the Silverlight Chessboard C42
17
24 Jacob Hein
(1405/1450) Denmark/Danmark
- Orla Eilegaard Jørgensen
Denmark/Danmark (1554/1568)
0,30 - 0,70
0,34 - 0,66 0 - 1 Replay the game Jacob Hein vs Orla Eilegaard Jørgensen at the Silverlight Chessboard D02
46
25 Lindved Sørensen
(1667/1728) Denmark/Danmark
- Henry Petersen
Denmark/Danmark (1252/1455)
0,93 - 0,07
0,83 - 0,17 1 - 0 Replay the game Lindved Sørensen vs Henry Petersen at the Silverlight Chessboard A13
31


    Flere turneringer på www.skakturnering.dk