KKSA logo

Skovbo GM 2014

Skovbo Skakklub
7. december 2019
Simon Bekker-Jensen vinder af Skovbo GM 2014. Skytte-Burmakin remis

Resultater/mødeliste
Til runde 5Runde 6, 12. september 2014 18:00Til runde 7

Download PGN-fil med alle partier fra sjette runde
Se 68 billeder fra sjette runde

BrætHvidSortDansk ForvELO ForvResultat
1IM Simon Bekker-Jensen
(2444/2442) Denmark/Danmark
- IM Mikkel Djernæs Antonsen
Denmark/Danmark (2444/2459)
0,50 - 0,50
0,48 - 0,52 1 - 0 Replay the game Simon Bekker-Jensen vs Mikkel Djernæs Antonsen at the Silverlight Chessboard C03
55
2GM Vladimir Burmakin
(2584) Russia/Rusland
- GM Henrik Danielsen
Iceland/Island (2488/2488)
- 0,37
0,63 - 0,37 1 - 0 Replay the game Vladimir Burmakin vs Henrik Danielsen at the Silverlight Chessboard A41
76
3IM Björn Ahlander
(2385/2385) Sweden/Sverige
- GM Vladimir Okhotnik
France/Frankrig (2391)
0,49 -
0,49 - 0,51 ½ - ½ Replay the game Björn Ahlander vs Vladimir Okhotnik at the Silverlight Chessboard C41
83
4FM Martin Percivaldi
(2189/2327) Denmark/Danmark
- GM Daniel Semcesen
Sweden/Sverige (2472/2472)
0,16 - 0,84
0,31 - 0,69 0 - 1 Replay the game Martin Percivaldi vs Daniel Semcesen at the Silverlight Chessboard D07
56
5IM Axel Smith
(2481/2481) Sweden/Sverige
- IM Christian Jepson
Sweden/Sverige (2406)
0,60 -
0,60 - 0,40 1 - 0 Replay the game Axel Smith vs Christian Jepson at the Silverlight Chessboard D31
28
6 Alexander Rosenkilde
(2209/2228) Denmark/Danmark
- IM Rasmus Skytte
Denmark/Danmark (2436/2430)
0,21 - 0,79
0,24 - 0,76 0 - 1 Replay the game Alexander Rosenkilde vs Rasmus Skytte at the Silverlight Chessboard A58
31
7FM Jacob Carstensen
(2362/2360) Denmark/Danmark
- Henrik Dahl Pedersen
Denmark/Danmark (2091/2188)
0,83 - 0,17
0,73 - 0,27 1 - 0 Replay the game Jacob Carstensen vs Henrik Dahl Pedersen at the Silverlight Chessboard A43
51
8FM Jacob Sylvan
(2336/2336) Denmark/Danmark
- Jesper Kjærgaard-Jensen
Denmark/Danmark (2087/2151)
0,81 - 0,19
0,74 - 0,26 ½ - ½ Replay the game Jacob Sylvan vs Jesper Kjærgaard-Jensen at the Silverlight Chessboard D96
41
9 Hans Dahl Pedersen
(2148/2178) Denmark/Danmark
- WIM Ellinor Frisk
Sweden/Sverige (2302)
0,29 -
0,33 - 0,67 ½ - ½ Replay the game Hans Dahl Pedersen vs Ellinor Frisk at the Silverlight Chessboard A20
71
10 Christian Altenburg Eriksson
(2111/2130) Denmark/Danmark
- Dara Sevkan Akdag
Denmark/Danmark (2207/2228)
0,37 - 0,63
0,37 - 0,63 1 - 0 Replay the game Christian Altenburg Eriksson vs Dara Sevkan Akdag at the Silverlight Chessboard B23
45
11GM Carsten Høi
(2405/2399) Denmark/Danmark
- Kasper Henriksen
Denmark/Danmark (1938/1979)
0,95 - 0,05
0,92 - 0,08 1 - 0 Replay the game Carsten Høi vs Kasper Henriksen at the Silverlight Chessboard A80
44
12IM Bjørn Brinck-Claussen
(2200/2234) Denmark/Danmark
- Troels Bækgård Andersen
Denmark/Danmark (1915/1919)
0,84 - 0,16
0,86 - 0,14 1 - 0 Replay the game Bjørn Brinck-Claussen vs Troels Bækgård Andersen at the Silverlight Chessboard D36
27
13WIM Oksana Vovk
(2073/2070) Denmark/Danmark
- Sandi Stojanovski
Denmark/Danmark (2143/2174)
0,40 - 0,60
0,36 - 0,64 ½ - ½ Replay the game Oksana Vovk vs Sandi Stojanovski at the Silverlight Chessboard E11
24
14CM Henrik Mølvig
(2106/2152) Denmark/Danmark
- Paul Brøndal
Denmark/Danmark (1980/2052)
0,67 - 0,33
0,64 - 0,36 ½ - ½ Replay the game Henrik Mølvig vs Paul Brøndal at the Silverlight Chessboard D43
4
15 Jacob Hein
(1405/1450) Denmark/Danmark
- Bernhard W. Sørensen
Denmark/Danmark (1658/1684)
0,19 - 0,81
0,21 - 0,79 0 - 1 Replay the game Jacob Hein vs Bernhard W. Sørensen at the Silverlight Chessboard C14
48
16 Mikkel Manosri Jacobsen
(1936/1886) Denmark/Danmark
- Alexander Johansson
Italy/Italien (2083)
0,30 -
0,25 - 0,75 0 - 1 Replay the game Mikkel Manosri Jacobsen vs Alexander Johansson at the Silverlight Chessboard D01
31
17 Daniel Kokholm
(1831/1915) Denmark/Danmark
- Michael Ole Madsen
Denmark/Danmark (2012/2077)
0,26 - 0,74
0,29 - 0,71 0 - 1 Replay the game Daniel Kokholm vs Michael Ole Madsen at the Silverlight Chessboard B10
27
18 Jes Jacob West Knudsen
(1993/1917) Denmark/Danmark
- Claus Kronholm Møller
Denmark/Danmark (1790/1892)
0,76 - 0,24
0,53 - 0,47 1 - 0 Replay the game Jes Jacob West Knudsen vs Claus Kronholm Møller at the Silverlight Chessboard B12
41
19FM Daniel Andersen
(1921/1962) Denmark/Danmark
- Flemming Borg
Denmark/Danmark (1789/1842)
0,68 - 0,32
0,66 - 0,34 ½ - ½ Replay the game Daniel Andersen vs Flemming Borg at the Silverlight Chessboard A37
7
20 Flemming Skjoldager
(1778/1876) Denmark/Danmark
- Peter Sebastian Stuhr
Denmark/Danmark (1881/1942)
0,36 - 0,64
0,41 - 0,59 0 - 1 Replay the game Flemming Skjoldager vs Peter Sebastian Stuhr at the Silverlight Chessboard B07
50
21 Wojciech Zbigniew Pawlak
(1754/1705) Denmark/Danmark
- Bjarke Hautop Kristensen
Denmark/Danmark (1935/1936)
0,26 - 0,74
0,21 - 0,79 0 - 1 Replay the game Wojciech Zbigniew Pawlak vs Bjarke Hautop Kristensen at the Silverlight Chessboard A37
39
22 Julius Mølvig
(1924/1913) Denmark/Danmark
- Frank Severinsen
Denmark/Danmark (1430/1801)
0,96 - 0,04
0,65 - 0,35 1 - 0 Replay the game Julius Mølvig vs Frank Severinsen at the Silverlight Chessboard D38
27
23 Per Barndorff Simonsen
(1691/1869) Denmark/Danmark
- Lindved Sørensen
Denmark/Danmark (1667/1728)
0,53 - 0,47
0,69 - 0,31 1 - 0 Replay the game Per Barndorff Simonsen vs Lindved Sørensen at the Silverlight Chessboard A65
49
24 Henry Petersen
(1252/1455) Denmark/Danmark
- Orla Eilegaard Jørgensen
Denmark/Danmark (1554/1568)
0,15 - 0,85
0,35 - 0,65 0 - 1 Replay the game Henry Petersen vs Orla Eilegaard Jørgensen at the Silverlight Chessboard B15
37
25 Horst Hubert Schmidt
(1584/1754) Denmark/Danmark
- Per Hagerup
Denmark/Danmark (1542/1664)
0,56 - 0,44
0,62 - 0,38 1 - 0 Replay the game Horst Hubert Schmidt vs Per Hagerup at the Silverlight Chessboard D30
74


    Flere turneringer på www.skakturnering.dk